Jak być kawaii?

2013-08-19 12:51

Ponieważ coraz więcej osób zachwyca się subkulturami japońskimi typu lolity, gyaru i inne to pytanie pada często "jak one to robię, że są takie kawaii?" odpowiedzią jest inny ubiór,makijarz, styl czesania się i inne metody dbania o siebie.

 

Jednak wszystko zostanie szczegółowo wyjaśnione, ale nie teraz. Natłok informacji byłby tak duży, że czytelnik z łatwością pomyliłby jakiś punkt, który mógłby okazać się znaczący w kreowaniu nowego wizerunku.

 

Polkom jest bliżej do japonek niż angielkom, amerykankom, francuskom i hiszpankom. Słowiańskie geny są mocne i silne podobnie jak azjatyckie. Na ogół jest tak, że 15 latki nie odróżni się od 22 latki jeżeli obie są naturalne. To wielki plus. Mamy dość delikatne rysy twarzy, jasną cerę i włosy najczęściej ciemny blond i jasny / średni brąz. To samo w sobie daje nam możliwość podkreślenia swego naturalnego piękna w sposób inny, nieznany nam.

 

Moim zdaniem niepotrzebnie wywiera się na młosych dziewczynach presję, aby wyglądać poważnie. Elegancja elegancją, ale moim zdaniem posiadając takie geny możemy być seksowne i eleganckie po 30, 40 i słodkie i niewinne nawet do 29 roku życia. Czy warto to zmarnować? Moim zdaniem nie. Niestety same geny pomimo tego, że silne stanowią jedynie do 25% naszego ogólnego wyglądu i inne czynniki szybko mogą go zniszczyć. My jednak skupmy się na tym nie żeby naszą skórę znarnować (przeczytaj w Dlaczego polki tak szybko się starzeją? _ ) ale aby wykorzystać w pełni jej potencjał i zadbać o siebie. Jadnak szczegóły z pielęgnacji przeciwstarzeniowej nie będą na tym blogu ale na innym (dam wam znać jak pojawią się notatki) bo nie chcę aby ten blog stał się typowo kosmetyczny, ale aby zachował swoją hobbystyczną formę.

 

Pokażę wam różne sposoby zaczerpnięte rodem z Japonii jak wyglądać uroczo i nie  - nie trzeba ubierać się tylko na różowo - różne stroje i stylizacje, aktualne i minione trendy, które zasługują na uwagę, fryzurki i nie tylko. Mam nadzieję, że taka seria okaże się dla was czymś ciekawym. Przeglądajcie i sprawdzajcie bo będą pojawiać się nowe notatki.